अन्तराष्ट्रिय

चीन जाने विदेशी यात्रुलाई क्वारेन्टाइनमा बस्नु नपर्ने

एजेन्सी बेइजिङ, १२ पुस। चीनले अब जनवरी ८ देखि देश प्रवेश गर्ने विदेशी यात्रुहरूलाई क्वारेन्टाइनमा नराख्ने भएको छ। राष्ट्रिय स्वास्थ्य आयोगका अनुसार चीनमा जाने विदेशीले प्रस्थान गरेको ४८ घण्टाभित्र कोभिड परीक्षण गरेको नेगेटिभ रिपोर्ट भने देखाउनुपर्नेछ।

पछिल्लो प्रावधानले व्यवसाय र अध्ययनदेखि पारिवारिक पुनर्मिलनसम्म सबै कुराको लागि चीन भ्रमण गर्ने विदेशीहरूको लागि भिसा आवेदनहरू सहज बनाउने सरकारले विश्वास गरेको छ। आक्रामक कोभिड शून्य प्रतिबन्धहरूको लागि कानुनी औचित्यलाई प्रभावकारी रूपमा हटाउँदै देशले कोभिडको व्यवस्थापनलाई शीर्ष स्तरबाट दोस्रो उच्च तहमा वर्गीकरण गरेको छ। भाइरसको फैलावटको अनुगमन गर्न जारी राखिने र कोभिड प्रकोपको विस्तार रोक्न उपयुक्त उपायहरू चालिने पनि राष्ट्रिय स्वास्थ्य आयोगले प्रतिबद्धता जनाएको छ।

‘हाम्रो प्राथमिकता अब संक्रमण रोकथाम र नियन्त्रणबाट उपचारमा परिवर्तन गर्न आवश्यक छ’ चीनको कोभिड प्रतिक्रियाको निरीक्षण गर्ने वरिष्ठ स्वास्थ्य अधिकारी लियांग वानियानले भने। अन्य देशमा कोभिडसम्बन्धी नियमहरू हटाएर कोभिडसँगै बाँच्ने रणनीति लगाउँदा चीनले भने आफ्नो शून्य कोभिड नीतिलाई निरन्तरता दिँदै क्वारेन्टाइन, सामूहिक परीक्षण, लकडाउन जस्ता उपाय अवलम्बन गरेको थियो। तर, प्रतिबन्धबारे चौतर्फी आक्रोश बढ्न थालेपछि सरकारले यसै महिनाको सुरुदेखि प्रतिबन्ध हटाएको छ। प्रतिबन्ध हटेसँगै पुनः कोभिड संक्रमण तीब्र गतिमा फैलिन थालेको छ। एकै दिन एउटै सहरमा एक लाखलाई संक्रमण भएका विवरण सार्वजनिक भएका छन्।

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
भाषा >>